Workplace Violence - Przemoc w miejscu pracy

Workplace Violence – przemoc w miejscu pracy

Workplace Violence, czyli inaczej przemoc w miejscu pracy to zjawisko patologiczne na rynku pracy, które jednak uznaje się za bardzo powszechne. Jeśli podejrzewasz, że w Twojej firmie może do nie dochodzić lub co gorsza Twoi pracownicy już zasygnalizowali takie zdarzenia – musisz działać! Zdecyduj się na pomoc prywatnego detektywa, który zajmuje się wykrywaniem mobbingu, stalkingu i innych przejawów przemocy w środowisku zawodowym.

Przemoc w miejscu pracy może być niezwykle groźnym zjawiskiem i przybierać różny wymiar. Od takich zachowań, które początkowo trudno zakwalifikować jednoznacznie pod workplace violence (np. regularne zwracanie uwagi jednemu z pracowników przez przełożonego, choć za projekt odpowiada cała grupa w tym samym stopniu) aż po przemoc psychiczną (np. wyzwiska, groźby) i przemoc fizyczną (np. popychanie, uderzanie, szarpanie). Jeśli pracownik bezpośrednio nie zgłasza danej sytuacji, wykrycie przemocy w miejscu pracy może być trudne. W takiej sytuacji warto zdać się na pomoc doświadczonych ekspertów.

Mobbing – jak wykryć przemoc w miejscu pracy?

Kadra zarządzająca musi stać na straży prawidłowych relacji w miejscu pracy, a przede wszystkim zapobiegać występowaniu zjawisk patologicznych, do których zalicza się przemoc werbalną i niewerbalną. Po otrzymaniu informacji o nieprawidłowościach, niezbędne jest podjęcie działań, które je wyeliminują i ukażą sprawcę. Jeśli jednak nie ma jasnych co do tego dowodów, rzucanie bezpodstawnych oskarżeń jest niewskazane. W takiej sytuacji najlepiej przeprowadzić dyskretną obserwację lub infiltrację pracowników pod przykryciem, które pozwolą zgromadzić niezbędne dowody. Innym sposobem jest wykonanie audytu wewnętrznego, który będzie stanowił diagnozę atmosfery w miejscu pracy i ujawni występujące wewnątrz struktur problemy.

Przeciwdziałaj przemocy w swoim przedsiębiorstwie

Jakie mogą być symptomy mobbingu w Twojej firmie?

    • słowne obrażanie i wyśmiewanie,
    • obraźliwe gesty,
    • rozpowszechnianie nieprawdziwych i obraźliwych informacji,
    • utrudnianie pracy,
    • kwestionowanie decyzji,
    • umyślne niszczenie efektów czyjejś pracy,
    • izolowanie,
    • przemoc fizyczna.

Dla pracodawcy mogą być one trudne do dostrzeżenia, dlatego o ile pracownicy nie zgłaszają takich problemów, niezbędne jest podjęcie należnych kroków. Począwszy od prewencji – regulaminów, rozmów, spotkań integracyjnych, przez wykrywanie – np. audyt, anonimowe ankiety pracownicze, monitoring czy obserwację prywatnego detektywa, aż po eliminację, czyli wyciągnięcie konsekwencji od sprawców.

Skorzystaj z pomocy prywatnego detektywa

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu. Jesteśmy biurem detektywistycznym, które od wielu lat pomaga klientom indywidualnym i biznesowym. Realizujemy zlecenia w sposób kompleksowy, z troską o dyskrecję i bezpieczeństwo. Zlecając nam usługę wykrycia przemocy w miejscu pracy, zyskujesz gwarancję, że będziemy postępować zgodnie ze sztuką detektywistyczną i wykorzystamy najlepsze narzędzia oraz naszą wiedzę.
Podczas sprawy stawiamy na kontakt i współpracę – wszelkie istotne decyzje podejmujemy po konsultacji i w zgodzie z życzeniem klienta. Zbieramy niezbędne dowody, które pomogą Ci podczas ewentualnych spraw sądowych. Musisz bowiem pamiętać, że w przypadku sprawy w sądzie pracy o mobbing czy stosowanie przemocy, to po stronie pracodawcy leży udowodnienie, że podjął odpowiednie kroki prewencyjne.

Zdaj się na pomoc ekspertów i nie narażaj dobrego imienia firmy na szwank. Skontaktuj się z naszym zespołem – prywatny detektyw Wrocław, detektyw Katowice czy detektyw Jaworzno są do Twojej dyspozycji. Pamiętaj jednak, że działamy na terenie całego kraju, a nawet za granicą, dlatego bez względu na to, gdzie potrzebujesz pomocy – możesz na nas liczyć. - Skontaktuj się z nami teraz i umów spotkanie!

Detektyw JANDA
+48795447706 lub biuro@detektyw-janda.pl