Okradanie pracodawcy

Okradanie pracodawcy

Wielu pracodawców boryka się z problemem kradzieży w firmach. Za dużą część tych incydentów odpowiadają pracownicy. Jeśli Ty również dostrzegasz, że w Twojej firmie coś jest nie tak jak powinno i możesz być ofiarą przywłaszczenia, kradzieży albo oszustwa przez swoich pracowników – zgłoś się po pomoc do biura detektywistycznego JANDA. Posiadamy doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych, którzy podejrzewali swoich pracowników o nadużycia. Dzięki temu sprawnie i dyskretnie prowadzimy śledztwo, które pomaga wykryć nieprawidłowości.

Detektyw Janda i okradanie pracodawcy

Podejmując zlecenie, dokładnie zbieramy informacje odnośnie podejrzeń. Przeprowadzamy wywiad gospodarczy, dokonujemy infiltracji pracowników "pod przykryciem" oraz sprawdzamy wiarygodność i lojalność przyszłych oraz obecnych Wspólników. Prowadzimy obserwacje, zbieramy dowody i przekazujemy wszelkie informacje do klienta. Zgromadzony materiał dowodowy w postaci fotografii, nagrań audio i video może stanowić solidne podstawy do zwolnienia dyscyplinarnego pracownika czy ewentualne postępowania sądowego.

Okradanie pracodawcy – jak je wykryć?

Okradanie pracodawcy może przybierać różną formę. Do tego czynu można zaliczyć takie zdarzenia jak:

Pozorowanie pracy;
Korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych;
Robienie zakupów na koszt klientów lub pracodawcy;
Wcześniejsze wychodzenie z pracy bez zgody pracodawcy;
Załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy;
Poświadczanie nieprawdy w raportach;
Okradanie pracodawcy z produktów, półproduktów i surowców;
W gastronomii jedzenie lub wynoszenie posiłków na koszt pracodawcy bez jego wiedzy;
Wynoszenie towarów i spisywanie ich na straty.

Tym samym, wszelkie celowe działania pracowników, których konsekwencją jest odnotowywanie strat finansowych przez firmę, mogą być zakwalifikowane jako okradanie pracodawcy. Aby je wykryć oraz mu przeciwdziałać, niezbędne jest podjęcie odpowiednich kroków. To między innymi przeprowadzenie audytu wewnętrznego, zewnętrznego, wprowadzenie kodeksu etycznego do firmy, niezapowiedziane kontrole, dyskretne obserwacje czy monitoring.

Pomoc prywatnego detektywa przy wykryciu kradzieży w firmie

Jako pracodawca z pewnością masz mnóstwo obowiązków, a sprawowanie osobistej kontroli nad każdym z pracowników jest niemożliwe i wręcz absurdalne. Warto więc zdecydować się na zewnętrzną pomoc w postaci usług detektywistycznych naszego biura. Posiadamy doświadczenie, odpowiednie narzędzia i umiejętności, dzięki którym w sposób dyskretny i jednocześnie skuteczny wykryjemy źródło problemu i wdrożymy działania, które pomogą Ci się z nim uporać.

Detektyw Janda wykrywa okradanie pracodawcy

Pokusa kradzieży czasem bywa silniejsza od racjonalnego myślenia pracowników, dlatego dopuszczają się oni tego czynu nawet w zakładach pracy z innowacyjnymi i rozbudowanymi systemami kontroli. Takie zdarzenia trudno jest wykryć będąc częścią struktury pracowniczej, dlatego dobrze jest zdać się na pomoc prywatnego detektywa, który anonimowo i dyskretnie przeprowadzi odpowiednią kontrolę. Dzięki temu nie rzucisz bezpodstawnych oskarżeń na niewinnych pracowników, a ewentualne działania będą poparte twardym materiałem dowodowym, zgromadzonym przez ekspertów.

Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Biuro detektywistyczne JANDA to usługi kierowane do klientów indywidualnych i biznesowych na terenie Śląska – detektyw Katowice, detektyw Gliwice czy prywatny detektyw Będzin to nasi specjaliści, którzy działają również w innych miastach w województwie i poza nim, a nawet za granicą. Posiadamy odpowiednie licencje i uprawnienia, dzięki którym legalnie i skutecznie prowadzimy wszelkiego rodzaju śledztwa w Polsce i wielu innych państwach.

Jeśli więc obawiasz się, że w Twojej firmie dochodzi do okradania pracodawcy, masz wątpliwości co do uczciwości i lojalności swoich wspólników czy pracowników – zadzwoń do nas. Umówimy się na spotkanie, poznamy specyfiką sprawy i podejmiemy kroki, które pomogą wykryć i wyeliminować sytuacje szkodliwe dla Twojego biznesu.
Skontaktuj się z nami teraz i umów spotkanie!

Detektyw JANDA
+48795447706 lub biuro@detektyw-janda.pl