Kontrola pracowników związana z nadużyciem zwolnień lekarskich

Kontrola pracowników związana z nadużyciem zwolnień lekarskich

Masz własną firmę i zależy Ci, aby pracowali w niej wartościowi pracownicy, którzy nie nadużywają Twojego zaufania? Masz podejrzenia, że nie wszyscy są wobec Ciebie lojalni i nadużywają zwolnień lekarskich? W takim razie warto rozważyć odpowiednią kontrolę pracowników.

W związku z tym, że niejednokrotnie zdarza się sytuacja, gdy podczas zwolnienia L4 pracownicy świadczą inną pracę, udają się na wakacje bądź po prostu biorą fikcyjne L4 od znajomego lekarza, prawodawca dał pracodawcom zatrudniającym powyżej 20 osób możliwość kontrolowania ubezpieczonych. Brak pracowników poważnie szkodzi interesom firmy – rodzi bowiem problem organizacyjny i finansowy dla pracodawcy. Jako pracodawca jesteś uprawniony do przeprowadzenia kontroli w związku z prawidłowością wykorzystywania przez zatrudnionego zwolnienia L4, a także do formalnej kontroli tych zaświadczeń (art. 68 ustawy zasiłkowej).

Zdajemy sobie jednak sprawę, że jako osoba prowadząca firmę masz wiele różnych obowiązków, dlatego może być Ci trudno przeprowadzić takie działania na własną rękę. Warto więc zdecydować się na naszą pomoc – biuro detektywistyczne JANDA ma doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z nadużywaniem zwolnień lekarskich przez pracowników!

Kontrola pracowników związana z nadużyciem zwolnień lekarskich – kiedy warto ją przeprowadzić?

Zastanawiasz się, czy przeprowadzenie kontroli pracowników związanej z nadużyciem zwolnień lekarskich będzie zasadne? Wszystko zależy od sytuacji, ale skoro zrodziły się w Tobie wątpliwości, z pewnością masz ku temu solidne podstawy. Oto przykładowe sytuacje, kiedy jak najbardziej powinieneś zdecydować się na taki krok!

Detektyw Janda naduzywanie L4

Jeden z pracowników regularnie przynosi zwolnienia lekarskie – raz na ból kręgosłupa, raz na przeziębienie, a jeszcze innym razem na skręconą kostkę? W takim razie Twoje wątpliwości, co do zasadności zatrudniania takiej osoby mogą być uzasadnione – pracownika więcej nie ma niż jest, a Ty ponosisz koszty z tym związane.

Realizujecie ważny projekt, który wymaga sporo pracy i poświęcenia, a czasem też pracy po godzinach i nagle wielu pracowników zachorowało? Plaga zwolnień L4 to ostatnio popularne zjawisko wśród wielu grup zawodowych.

Pracownik dostarczył Ci L4, a Ty spotkałeś go na siłowni? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wykorzystuje zwolnienia zgodnie z jego przeznaczeniem.

Doszły Cię słuchy, że pracownik zamiast odpoczywać na zwolnieniu remontuje mieszkanie, pojechał na zagraniczne wczasy albo złapał dodatkową fuchę? Tutaj również będzie zasadna kontrola, bowiem najprawdopodobniej zwolnienie lekarskie wykorzystywane jest wbrew przeznaczeniu.

Kontrola L4 przez pracodawcę – skorzystaj z pomocy specjalistów

Nie narażaj się na straty! Jeśli obserwujesz, że w Twojej firmie nagle wzrosła liczba dostarczanych zwolnień L4 bądź któryś z pracowników wyjątkowo często przedstawia Ci ten dokument, zdecyduj się na odpowiedni krok. Nie masz czasu – zdaj się na biuro detektywistyczne JANDA! Posiadamy doświadczenie, umiejętności oraz narzędzia, które sprawnie i skutecznie umożliwią wykrycie nieprawidłowości. Pomożemy Ci przeprowadzić:

kontrolę formalną, polegającą na sprawdzeniu, czy zaświadczenie nie jest sfałszowane i czy wydano je zgodnie z przepisami w sprawie zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich;

kontrolę merytoryczną, czyli zwaną inaczej kontrolą prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich, która polega na ustaleniu, czy ubezpieczony w okresie orzeczonej niezdolności do pracy nie świadczy innej pracy zarobkowej lub nie wykorzystuje zwolnienia lekarskiego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem (np. na wakacje zagraniczne).

Wieloletnie doświadczenie w pracy detektywa pozwoliło nam opracować schematy działania, dzięki którym dyskretnie i skutecznie realizujemy powierzone zlecenie. W tym celu sięgamy po sprawdzone narzędzia detektywistyczne, wykorzystujemy naszą wiedzę i umiejętności, a także stosujemy niestandardowe metody rozwiązywania spraw. Wszystko to w połączeniu sprawia, że bez większych trudności dostarczamy Ci informacje z przebiegu przeprowadzonej kontroli.

Detektyw Janda kontrola pracownikow

Nie pozwól więc, aby interesy Twojej firmy były zagrożone przez nadużywanie zwolnień lekarskich przez pracowników. Jeśli rodzą się w Tobie podejrzenia, że tak właśnie się dzieje – skontaktuj się z nami! Biuro detektywistyczne JANDA pomoże Ci sprawdzić rzetelność pracowników i prawdziwość zwolnień lekarskich, które przedłożyli.

Wybierz z naszej oferty: detektyw Chorzów, detektyw Jaworzno, detektyw Tychy czy inne, dowolne miasto i sprawdź naszą ofertę. Pamiętaj, że świadczymy usługi detektywistyczne nie tylko na terenie Śląska, ale wszędzie tam, gdzie potrzebujesz naszej pomocy – również za granicą.
Skontaktuj się z nami teraz i umów spotkanie!

Detektyw JANDA
+48795447706 lub biuro@detektyw-janda.pl