Sprawdzenie kompetencji NIANI

Sprawdzenie kompetencji NIANI

Twój NAJWIĘKSZY skarb, to Twoje dziecko - od momentu pojawienia się na świecie nowego członka rodziny, nasze życie przewraca się do góry nogami. Od momentu pojawienia się dziecka cała reszta schodzi na drugi plan,  najważniejszym celem jest zapewnienie naszemu dziecku wszystkiego co najlepsze, to  priorytet dla nas wszystkich. W życiu każdego jednym z najcięższych rodzicielskich momentów jest „oddanie” dziecka pod opiekę innej osobie. Dla rodziców są to momenty bardzo stresujące i niepokojące. Wybór odpowiedniej osoby - niani lub opiekunki - jest bardzo ciężkim zadaniem. Chcemy jak najlepiej dla naszego dziecka, chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo podczas naszej nieobecności, szukamy osoby,  która otoczy naszego "malucha" miłością i zainteresowaniem.

Babcia, najlepsza „instytucja” lub inna osoba z naszego bliskiego otoczenia z uwagi na różne sytuacje niestety nie mogą podjąć się opieki nad Państwa dzieckiem. Wtedy właśnie nadchodzi czas kiedy musimy podjąć decyzję o niani lub opiekunce. Staracie się Państwo zwracać uwagę na każdy gest w trakcie rozmów kwalifikacyjnych…. wszystkie słowa są „filtrowane” każdy ruch…..i tak naprawdę do samego końca nie macie pewności, czy dziecko naprawdę jest bezpieczne. Na co zwracać uwagę, jakich dokumentów wymagać?

Dokumenty, które musi posiadać niania lub opiekunka

Nianie lub opiekunki nie muszą mieć specjalnego wykształcenia, ukończonych kursów ani certyfikatów, by wykonywać ten zawód / pracę.
Jedynym obowiązkiem niani lub opiekunki, która będzie opiekować się Waszym dzieckiem w wieku do 3 lat, to wykonanie badań sanitarno-epidemiologicznych. To badanie jest zgodnie z ustawą z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Taki wymóg nakłada art. 4 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Badania można wykonać u lekarza medycyny pracy, lekarza rodzinnego, lekarza medycyny ogólnej,lekarza specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych lub lekarza pediatry. Lekarz wystawia orzeczenie lekarskie o zdolności do wykonywania prac, przy których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby - czasowych lub trwałych przeciwwskazaniach do wykonywania takich prac. Badania laboratoryjne potrzebne do wydania orzeczenia można wykonać w Sanepidzie.

Niania jest i co dalej?

Zostawiłaś Twojego "malucha" pod opieką profesjonalnej NIANI. Jednak masz dziwne uczucie, Twoja intuicja Cię niepokoi?.
Chcesz mieć pewność, że kompetencje są odpowiednie? Ze twoje dziecko jest bezpieczne? Detektyw JANDA pomoże Państwu mieć pewność.
Sprawdzimy kwalifikacje sprawdzimy, listy polecające, potwierdzimy lub rozwiejemy wątpliwości.

Napisz lub zadzwoń. Detektyw JANDA -  sprawdzi bezpieczeństwo Twojego „malucha“.

Proszę również zapoznać się z artykułami z „sekcji aktualności”, gdzie podajemy przykład naszej pracy detektywistycznej, także w temacie "opieki nad dziećmi".

DETEKTYW JANDA  
+ 48 795 44 77 06 | biuro@detektyw-janda.pl lub kontakt za pomocą formularza

 

Zdrady małżeńskie lub partnerskie
Zdrady małżeńskie lub partnerskie DETEKTYW JANDA wykryje zdrade Twojego partnera
Dyskretna kontrola środowiska nastolatków
Dyskretna kontrola środowiska nastolatków DETEKTYW JANDA - dyskretnie sprawdzimy otoczenie Twojego dziecka.
Sprawdzenie kompetencji NIANI
Sprawdzenie kompetencji NIANI DETEKTYW JANDA sprawdzi kompetencje niani.
Poszukiwania biologicznych rodziców i rodzeństwa
Poszukiwania biologicznych rodziców i rodzeństwa Odnajdziemy rodzinę, rodziców lub rodzeństwo