Detektyw Janda wykrywa wyłudzenie alimentów

Konsekwencją rozwodu jest nie tylko rozpad rodziny, ale także kwestie związane z opieką nad dziećmi czy podziałem majątku, które są zazwyczaj niezwykle trudne do uzgodnienia. Orzeczenie o winie ma ogromne znaczenie dla wzajemnych zobowiązań po ustaniu małżeństwa.

Nasz nowy klient, mieszkaniec Sosnowca, zlecił Detektywom Janda obserwację swojej byłej żony. Chciał się upewnić, czy miała słuszność, twierdząc, że jej sytuacja materialna znacznie się pogorszyła i że musi ją wspomagać płacąc jej alimenty. Klient do tej pory zawsze na czas płacił alimenty na utrzymanie ich wspólnych dzieci, od jakiegoś czasu ciążył na nim także obowiązek wypłaty alimentów byłej żonie. Przez wzgląd na dawne czasy jakoś przełknął tą gorzką pigułkę i płacił. Była żona w wyniku redukcji zatrudnienia została zwolniona z pracy ze sklepu spożywczego i twierdziła, że ma problem ze znalezieniem nowego zajęcia.

Utrudnianie kontaktu z dziećmi

Od niedawna klienta niepokoiło także kilka innych spraw. Była żona zaczęła utrudniać kontakty z dziećmi, mimo zawartych wcześniej ugód i bezproblemowego do tej pory rozwiązywania kwestii opieki nad chłopcami. Ponadto synowie zaczęli w jego obecności inaczej się zachowywać. Pytani wprost, czy coś złego dzieje się w domu i jakie są powody ich zachowania, zapewniali że wszystko jest w domu tak jak było.
 
Detektywi Janda bezzwłocznie podjęli obserwację, chcąc jak najszybciej rozwikłać sprawę. Obserwowana pani wychodziła codziennie rano i wracała do domu w godzinach popołudniowych o regularnych porach. Miejscem, gdzie pani spędzała czas każdego dnia był sklep, z którego została rzekomo zwolniona. Była żona klienta udawała się tam w towarzystwie nieznanego mężczyzny. W ciągu weekendu podążając tropem obserwowanej klientki Detektywi Janda odwiedzili największą na terenie aglomeracji znaną galerię handlową. Pani dokonywała rozlicznych zakupów, płacąc każdorazowo gotówką. Zaopatrzyła się w piękną bieliznę, dobrej jakości kosmetyki oraz modne ubrania. Na takie zakupy na pewno nie może sobie pozwolić osoba, która ma kiepską sytuację materialną.

Była żona kłamała nie tylko w sprawie alimentów

Wszystko wskazywało na to, że tajemniczy mężczyzna jest nieodłącznym towarzyszem obserwowanej przez nas kobiety i to nie tylko na zakupach ale również w drodze do pracy. Dłuższa obserwacja potwierdziła bez cienia wątpliwości, że pani nie mieszka tylko z dziećmi, pracuje, mimo, że twierdzi iż jest bezrobotna i bynajmniej nie cierpi niedostatku. Podczas kolejnego weekendu, kiedy nasz klient przejął opiekę nad dziećmi, obserwowana para spędziła miłe chwile w Wiśle, w jednym z pięknie położonych w górach i nie najtańszym hotelu.

Klient ujawnił dzieciom zdjęcia, wtedy w końcu powiedzieli prawdę. Odkąd ich matka zaczęła spotykać się z aktualnym partnerem, nie chciała by jej były mąż o tym wiedział. Dlatego zaczęła utrudniać kontakty z chłopcami, nie chciała, by synowie powiedzieli ojcu o tym, że ktoś z nimi mieszka. A partner matki według ich wiedzy pracuje wraz z nią w sklepie, tam się poznali. Podczas konfrontacji była żona przyznała się, że pracuje bez umowy, po to by wyłudzić alimenty i że pomysł na takie rozwiązanie podsunął jej szef czyli właściciel sklepu, który jest jednocześnie jej nowym partnerem.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnych detektywów

Masz wątpliwości czy Twoja była żona też kłamie? A może masz inny problem, którym powinni zająć się detektywi Janda? Zleć nam swoją sprawę. Nie daj się oszukać, nie pozwól, aby ktoś Cię okłamywał. Zgłoś się do biura detektywistycznego JANDA w Katowicach. Prowadzimy sprawy dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Zapraszamy do kontaktu.

DETEKTYW JANDA
+ 48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl