Detektyw Niemcy - Poszukiwanie dłużników w Niemczech

Aktualne dane adresowe dłużnika są niezbędne, by wyegzekwować zaległe pieniądze. Nie zawsze jest to prosta sprawa, zwłaszcza gdy kontrahent znika bez uprzedzenia. Przekonał się o tym wierzyciel, właściciel firmy, która nawiązała współpracę z jedną ze śląskich firm. Zgłosił się do Detektywów Janda w nadziei na ustalenie adresu zamieszkania osób, które go oszukały i odzyskania choć części zaległych pieniędzy.

Do pewnego momentu współpraca przebiegała bez zarzutu, wzajemne zaufanie było podstawą działania. Zależności obu firm rosły, a wspólne działania miały coraz większy zasięg i coraz większą wartość finansową. Przy realizacji kolejnego dużego zamówienia zaczęły się problemy. Właściciele firmy współpracującej zniknęli z dnia na dzień. Nawet personel bez przekonania zapewniał, że sytuacja wkrótce się wyjaśni, gdyż właściciele wybrali się w podróż w interesach. Dość szybko stało się jasne, że wierzycieli jest więcej, a kłopoty z płynnością finansową firma miała już od jakiegoś czasu, ale udawało się je ukryć, zaciągając kolejne zobowiązania.

Detektywi Janda podjęli czynności, które miały na celu ustalić aktualny adres pobytu przedsiębiorczych małżonków. Bardzo szybko stało się jasne, że firma została zlikwidowana, a pod adresem, który wskazali pracownicy nikt już nie mieszkał. Pozostało wiele niezamkniętych i niewyjaśnionych spraw, mnóstwo niespłaconych zobowiązań i niewypłacone wynagrodzenia za pracę. Detektywi Janda ustalili większość poprzednich adresów zamieszkania. Wyglądało na to, że para dość często zmieniała lokalizację, wynajmując co jakiś czas kolejne mieszkanie, uchylając się od płatności ostaniego czynszu. Fakty zaczęły powoli wskazywać na to, że działania pary były skrupulatnie przemyślane i zaplanowane, to z kolei potwierdzało przypuszczenia, że nasz zleceniodawca ma do czynienia z rozmyślnym oszustwem, a nie z niepowodzeniem w interesach.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnych detektywów

Detektywów Janda na właściwy trop naprowadził fakt, że poszukiwany właściciel firmy to Niemiec, choć od lat mieszkał na terenie Polski i głównie tu prowadził rozległe interesy. Dzięki współpracy z kolegami z branży i dobremu rozeznaniu w rynku niemieckim Detektywi szybko wytypowali możliwe miejsca pobytu dłużników. Wszystko wskazywało na to, że zaginieni małżonkowie są przywiązani do branży, w ramach której działali w Polsce. Mieli doświadczenie i rozeznanie, bez problemu zatrudnili się więc w jednej z firm niemieckich w Drezno, z którą wcześniej współpracowali. Para najprawdopodobniej była dobrze przygotowana na ewentualne niepowodzenie w interesach, już wcześniej bowiem zainwestowała w nieduże lokum w spokojnej części miasta. Detektywi Janda podjęli obserwację i zaczęli gromadzić dokumentację.

Detektywi Janda z Katowic zdobyli liczne dowody na to, że dłużnicy przebywają na terenie Niemiec, tam pracują i mieszkają, jakby zupełnie nie pamiętając o swoich zobowiązaniach wobec polskich kontrahentów. Dzięki działaniom Detektywów, zgromadzonym informacjom i dowodom stało się możliwe, by nieodpowiedzialnych ludzi pociągnąć do pełnej odpowiedzialności, także finansowej, za spowodowane straty.

Masz wątpliwości? A może masz inny problem, którym powinni zająć się detektywi Janda? Zleć nam swoją sprawę. Nie daj się oszukać, nie pozwól, aby ktoś Cię okłamywał. Zgłoś się do biura detektywistycznego JANDA. Prowadzimy sprawy dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Zapraszamy do kontaktu.

DETEKTYW JANDA
+ 48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl