Szemrane interesy przyszłego wspólnika w Krakowie

Pan Andrzej od kilku lat prowadzi prężnie swój biznes w branży samochodowej. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, ale działalność toczy na terenie całego kraju i poza nim. W związku z rozwojem, nasz Klient postanowił poszukać inwestorów. Ci mieli nie tylko wprowadzić kapitał, ale też stanowić wartość dodaną firmy. Nasza współpraca rozpoczęła się więc od przeprowadzenia wywiadu gospodarczego.

Detektywi JANDA każde tego typu zlecenie opierają o wspólnie ustalony schemat działań z Klientem. Poznaliśmy więc nieco oczekiwania oraz wskazówki pana Andrzeja, by lepiej zrozumieć potrzeby firmy. Kolejne kroki to pozyskanie informacji odnośnie sytuacji prawnej, kadrowej, handlowej, finansowej i ekonomicznej przedsiębiorstw. Pozwoliło nam to na oszacowanie ryzyka współpracy i ewentualne wyeliminowanie ryzyka strat. Pulę pozyskanych kontaktów, które formalnie wydawały się najbardziej wiarygodne i opłacalne, przekazaliśmy naszemu Klientowi wraz z niezbędnymi informacjami i na tym zakończył się pierwszy etap współpracy.
 

Rozmowy, negocjacje i ustalanie warunków współpracy

Kolejne miesiące pan Andrzej poświęcił na rozmowy, negocjacje i ustalanie warunków współpracy z firmami. Jedna z nich wydawała się być najbardziej atrakcyjna – duży kapitał, prężnie rozwijający się biznes i żywe zainteresowanie prezesa wejściem we współpracę. Zanim jednak Klient zdecydował się zawrzeć umowy, ponownie zgłosił się do nas – kilka kwestii wzbudziło jego podejrzenia, dlatego chciał, abyśmy dokładnie prześwietlili potencjalnego wspólnika.

O ile wywiad gospodarczy to przede wszystkim analiza danych, tak już usługa sprawdzanie wiarygodności i lojalności przyszłych i obecnych wspólników sięga znacznie głębiej. W jej ramach prowadzimy obserwacje, wykorzystujemy zaawansowane narzędzia detektywistyczne i nierzadko pod przykrywką wnikamy w struktury firmy, by wzbudzić zaufanie. Tak też było tym razem.
 

Potwierdziły się podejrzenia

Całe zlecenie trwało długo – ponad 2 miesiące skrupulatnie badaliśmy, jakie faktycznie intencje ma przyszły wspólnik i czy działa on transparentnie. Już po kilku tygodniach podejrzenia pana Andrzeja były potwierdzone. Okazało się, że prezes firmy, podobnie jak kilku jego bliskich współpracowników, robili przerzuty części samochodowych zza granicy, które wprowadzali do obrotu w Polsce. Te nie były wykazywane w żadnych ewidencjach i nic na ich temat nie można było znaleźć w fakturach, zatem istniało ogromne prawdopodobieństwo, że pochodzą z kradzieży.

Po miesiącu Klient zdecydował się kontynuować zlecenie, mimo że wiedział, iż nie nawiąże współpracy z tą firmą. Chciał jednak lepiej poznać tajemne interesy firm z branży, bo wspólnie zakładaliśmy, że palce w tym macza znacznie więcej osób. Kolejne tygodnie wykazały, że sporo części samochodowych trafiało do bezpośredniej konkurencji naszego Klienta.
 

Czarny rynek ma się dobrze

Czarny rynek w branży samochodowej niestety bardzo dobrze hula, dlatego postanowiliśmy zachęcić Pana Andrzeja, by nie pozostał obojętny na te działania i zawiadomił odpowiednie organy. Takie działania psują rynek, są nielegalne i sprawiają, że te dobre biznesy podupadają. Na tym zakończyliśmy nasze działania, a Pan Andrzej zdecydował, że woli sam realizować swoje interesy – bez udziału osób trzecich. Szemraną grupą przestępczą natomiast zajęły się właściwe organy ścigania.

Prowadzisz swój biznes i chcesz znaleźć wspólników bądź zyskać przewagę nad konkurencja. Zgłoś się do biura detektywistycznego JANDA – wykonamy dla Ciebie wywiad gospodarczy i sprawdzimy lojalność ewentualnych kontrahentów. Dołożymy wszelkich starań, abyś nie obawiał się o dobro swojego biznesu. Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 h/dobę. Działamy w kraju i za granicą!

DETEKTYW JANDA
+48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl