Detektyw Janda wykrywa nękanie przez stalkera

Pewnego dnia do Detektywów Janda w Chorzowie zgłosiła się klientka, która umówiła się na spotkanie, jednak na nie nie dotarła. Następnie zadzwoniła z przeprosinami, tłumacząc, że boi się wychodzić z domu, a jej sprawa jest delikatna i wstydliwa. Po długiej rozmowie telefonicznej, udało się Detektywom Janda wstępnie rozpoznać w czym może tkwić problem i przekonać Panią, żeby zdecydowała się na spotkanie.

Od miłości do nienawiści

Klientka to młoda dziewczyna, mieszkająca wraz z rodzicami w Siemianowicach Śląskich. Niedawno podjeła pracę w jednej z sieci sklepów spożywczych, pracuje na terenie Chorzowa. Jej kłopoty zaczęły się od momentu, kiedy w jednym z katowickich klubów tanecznych, w którym razem z przyjaciółkami świetowały urodziny jednej z nich, poznała starszego od siebie mężczynę.

Był czarujący, dobrze ubrany i zachowywał się bez zarzutu. Wymienili się numerami telefonów, po kilku dniach mężczyna zaproponował naszej klientce randkę. Spotkali się dwa razy, raz poszli do kina, za drugim razem została zaproszona do restauracji na romantyczną kolację. Jednak z relacji naszej klientki wynikało, że coś w mężczyźnie ją zaniepokoiło i nie chciała się z nim już więcej spotkać. W międzyczasie w pracy pojawił się nowy kolega, z którym mieli bardzo wiele wspólnego i dobrze czuła się w jego towarzystwie.

Jak działa stalker?

Jednak mężczyzna z klubu nie odpuszczał, wciąż nalegał na kolejne spotkania, wysyłał smsy i wiadomości na profilu społecznościowym. Gdy to nie wywołało efektu, zaczął przychodzić pod miejsce pracy naszej klientki i wyczekiwać jej wyjścia ze sklepu. Pani zaczęła się bać i organizować swoje wyjścia z pracy w taki sposób, by zawsze mieć towarzystwo.

Detektywi Janda podjęli obserwację nachalnego adoratora, tak by zgromadzić dowody na stalking. Mężczyzna nękał i osaczał młodą kobietę, a ona nie wiedziała, jak ma się temu przeciwstawić. Z dnia na dzień stawał się coraz bardziej natarczywy. Zmiany w jej zachowaniu nie umknęly uwagi najbliższych, a także koleżanek z pracy. Przestała wychodzić z domu, bała się odbierać telefon czy nawet odczytać sms. Co jakiś czas otrzymywała także dziwne liściki i paczki, co tylko początkowo wzbudzało zazdrość koleżanek w pracy.

Pomoc detektywa przy nękaniu lub stalkingu

Klientka okazała Detektywom Janda wszystkie wiadomości, jakie do niej wypisywał niechciany adorator. Z ich treści jasno wynikało, że od łagodnej zachęty do spotkania mężczyzna zaczyna przechodzić w stronę szantażu i coraz bardziej agresywnych żądań. Klientka krótko i stanowczo oświadczyła, by przestał się z nią kontaktować. Następnym krokiem było zablokowanie numeru dręczyciela, zablokowanie możliwości kontaktu przez portale społecznościowe oraz poinformowanie rodziny, znajomych i współpracowników o całej sytuacji. Było to konieczne, żeby dręczyciel nie mógł pozyskiwać informacji od innych.

Szybko okazało się, że stalker dużo czasu spędza w okolicy miejsca pracy dziewczyny. Detektywi Janda zgromadzili liczne dowody na to, że mężczyzna nęka ich klientkę. Kiedy ustalili, że mieszka on w pobliżu sklepu, klientka zdecydowała się na urlop. Zgromadzony materiał dowodowy klientka przekazała policji. Zebrany przez Detektywów Janda materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów. Po rozmowie z pracodawcą młoda kobieta postanowiła przenieść się do innego sklepu w innym mieście.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Nie daj się nękać, nie pozwól, aby ktoś krzywdził Ciebie lub Twoich bliskich! Stalking i nękanie to poważna sprawa, przestępstwo według kodeksu karnego Art. 190a! Zgłoś się do biura detektywistycznego JANDA w Katowicach już teraz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Pomogliśmy już wielu ofiarom Stalkerów - pomożemy również Tobie!

DETEKTYW JANDA
+ 48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl