Poszukiwania z pomocą szkolonych psów Mantrailing

W ostatnim czasie do biura DETEKTYW JANDA zgłosiła się młoda kobieta. Była mocno roztrzęsiona, ponieważ jej starszy brat, z którym kobieta miała bardzo bliski kontakt pojechał do pracy za granicę i po kilku tygodniach przestał się z nią kontaktować, nie odbierał telefonów ani od niej, ani od rodziny czy przyjaciół. Kobieta w akcie desperacji pojechała szukać brata samodzielnie do Niemiec. Ustaliła, że mężczyzna nie pojawił się w pracy w ostatnim tygodniu następnie ślad po nim zaginął odrazu po spotkaniu z klientką sprawą zajęli się nasi detektywi z Dortmundu. Kobieta udała się na komisariat policji na terenie Niemiec, aby zgłosić jego zaginięcie. Skontaktowano się z biurem działającym na terenie Polski i Niemiec ,,Detektyw Janda“ i poproszono o pomoc. Na spotkaniu z klientką ustalono plan działania a następnie natychmiastowo zostały podjęte kroki do odnalezienia mężczyzny. Korzystając z ogromnego doświadczenia pracowników DETEKTYW JANDA zaproponowano aby w akcji poszukiwawczej wzięły udział specjalnie szkolone, psy Mantrailing.


Psy Mantrailing - Tropienie użytkowe

Mantrailing jest to fascynująca dyscyplina kynologiczna, polega na wytropieniu pozoranta przez specjalnie wyszkolonego psa na podstawie przedstawionej mu wcześniej próbki zapachowej należącej do poszukiwanego. Psi węch nie ma sobie równych. Psie nosy wyposażone są w 250 milionów receptorów węchowych, które umożliwiają im rozpoznawanie zapachów i czerpanie z nich złożonych informacji. Fascynujące jest to, że psy są w stanie podążyć za tropem człowieka nawet po kilku dniach. Pies jest również w stanie odnaleźć poszukiwanego, który przemieszczał się samochodem.


Akcja poszukiwawcza z pomocą szkolonych psów Mantrailing

Dopracowaliśmy z klientką dokładny plan działania, poprosiliśmy o dostarczenie nam rzeczy osobistych brata, aby psy mogły złapać trop zapachowy a DETEKTYWI JANDA zaczęli próbe ustalenia w którym miejscu ostatnio widziany był poszukiwany mężczyzna. Detektywi udali się do miejsca pracy, miejsca zamieszkania i do przyjaciół mężczyzny. Ustalili, że ostatni kontakt miał on ze swoim najlepszym przyjacielem 6 dni wcześniej. Pojawił się u niego późnym wieczorem w celu pożyczenia sporej kwoty gotówki. Przyjaciel nie wnikał po co jest mu ona potrzebna tylko bez wahania przekazał poszukiwanemu pieniądze.

Kolejnego dnia detektywi w porozumieniu z Niemiecką policją i wraz z odpowiednio wykwalifikowanym szkoleniowcami psów i ich czworonożnymi pomocnikami pojawili się pod domem przyjaciela poszukiwanego mężczyzny tam też ,,skalibrowali psy“ dając im próbke zapachową dostarczoną przez klientkę. Psy natychmiastowo złapały trop. Cały zespół podążał pieszo za nimi aż do drogi szybkiego ruchu tam już grupa poszukiwawcza musiała skorzystać z samochodów aby dalej kierować się za tropem poszukiwanego mężczyzny. Detektywi wraz z psami ruszyli w drogę a przy każdym rozwidleniu wysadzali psy aby mogły odświeżyć sobie trop i dalej pokierować zespół. Psy prowadziły nas w stronę granicy Niemiecko-Holenderskiej. Po blisko 3 godzinach doprowadziły nas do niewielkiego miasteczka Goch, a następnie do małego domku nad rzeką, w którym jak się później okazało przebywał mężczyzna.

Okazało się, że poszukiwany miał konflikt z niebezpiecznymi ludźmi, którym winny był pieniądze. Z braku środków i pomysłu na rozwiązanie sytuacji postanowił uciec przed problemem a żeby nie wciągać rodziny i przyjaciół w swoje problemy i nie narażać ich na niebezpieczeństwo ze strony ludzi, u których się zadłużył postanowił całkowicie odciąć się od świata i rozpocząć nowe życie. Rodzina po odnalezieniu mężczyzny zadeklarowała się pomóc poszukiwanemu w spłacie zaległości i wesprzeć go mentalnie.

Jeśli w Twojej rodzinie doszło do podobnej sytuacji lub po prostu potrzebujesz pomocy ekspertów w innej sprawie – zgłoś się do nas. Działamy na terenie całego kraju i za granicą 7 dni w tygodniu, 24h/dobę. Zapraszamy do kontaktu.

DETEKTYW JANDA +48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl