Nasi Klienci miewają różne problemy, ale bardzo często dotyczą one nie ich samych, a najbliższych im osób. Troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci, zlecają nam przeprowadzenie sprawy pod kryptonimem „opieka nad dzieckiem”. Ta zawsze przebiega inaczej i zależy od specyfiki problemu. Sprawdzamy kompetencje niani, kontrolujemy środowisko nastolatków i upewniamy się, czy dana placówka sprawuje należycie opiekę nad pociechą Klienta.

Zlecenie – opieka nad dzieckiem

Tym razem jednak sprawa była nietypowa – pan Łukasz miał wątpliwości co do tego, jak jego była partnerka zajmuje się dziećmi. To jej sąd przyznał prawa do opieki, a z nim mogły widywać się wedle harmonogramu.

Ola ma 7 lat, Kuba 9 i chodzą do tej samej szkoły podstawowej w Ustroniu. Od 4 lat mieszkają z matką, której sąd przyznał opiekę. Z ojcem widują się kilka razy w miesiącu – czasem odbiera ich ze szkoły, zabiera na weekendy albo wspólne wakacje czy ferie. Do tej pory nie zauważył, aby dzieci były zaniedbane czy coś nie tak działo się z ich zachowaniem. Niemniej od niespełna 2 miesięcy dostrzega, że Ola jest przestraszona, w nocy zdarza jej się „zmoczyć”, ma problemy ze skupieniem. U Kuby dwukrotnie dostrzegł siniaki, chłopiec stracił apetyt i stał się osowiały. Mimo dotychczasowych sprzeczek, dzieci stawały za sobą murem w każde sytuacji. Wzbudziło to niepokój ojca, który postanowił porozmawiać z matką, ale ta wydawała się nie być zaskoczona i tłumaczyła to „dorastaniem i zmianami hormonalnymi”.

Wątpliwości ojca i pomoc detektywów JANDA

Pan Łukasz umówił więc spotkanie z detektywami w Ustroniu i opowiedział całą historię. Wspólnie ustaliliśmy ścieżkę działania. Najlepszym wyborem była dyskretna obserwacja dzieci i matki – w domu oraz w szkole. Eksperci wykorzystali odpowiednie narzędzia detektywistyczne i przystąpili do działania. Rozmowy z nauczycielami utwierdziły ich, że coś jest na rzeczy i podejrzenia ojca nie są bezpodstawne. 2 tygodnie śledztwa wystarczyły, by detektywi poznali przyczynę problemu.

Matka dzieci od jakiegoś czasu miała nowego partnera, z którym spędzała mnóstwo czasu. Zaniedbywała dzieci, a gdy te domagały się opieki, spotykały się z naganami i karami ze strony partnera. Mężczyzna był agresywny, stosował przemoc słowną, psychiczną a niekiedy też fizyczną. Nie katował ich, ale zdarzało mu się w czasie obserwacji szarpać i popychać dzieci. Matka nie reagowała.

Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym miejscu

Zebrane przez zespół detektywów dowody video i zeznania pozwoliły, by pan Łukasz mógł zawalczyć o prawa do ograniczenia opieki nad dziećmi matce. Kobieta nieszczególnie była przejęta sytuacją – było jej a rękę, że pozbędzie się ciężaru sprawowania opieki nad dziećmi. Obecnie sprawa jest w toku, ale jak powiadomił nas Klient – wszystko jest na dobrej drodze, by dzieci na stałe zostały u jego boku.

Każdy rodzic chce dla swoich pociech jak najlepiej. Jeśli znalazłeś się w podobnej sytuacji albo masz inne wątpliwości co do bezpieczeństwa dzieci – zgłoś się do nas. Ustalimy sposób działania i pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Działamy na terenie całego kraju i za granicą 7 dni w tygodniu, 24h/dobę.

DETEKTYW JANDA
+48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl