Dotychczas prowadzone przez nas sprawy o alimenty dotyczyły przede wszystkim problemów z wyegzekwowaniem alimentów od jednego z rodziców, które nie sprawuje bezpośredniej opieki nad dzieckiem. Tym razem było jednak inaczej. Zgłosiła się do nas pani Karolina, która poprosiła detektywów z Będzina o pomoc dla swojej sąsiadki.

Sprawa – alimenty dla matki

Pani Aniela było 87 letnią emerytką. Otrzymywała niewysokie świadczenie, które ledwo wystarczało jej na czynsz i podstawowe opłaty, które z grzeczności wykonywała za nią pani Karolina. Niekiedy wspomagała też starszą panią przygotowanymi przez siebie posiłkami, robiła zakupy i udawały się na wspólne spacery. Jednak ze zdrowiem pani Anieli było coraz gorzej – brakowało na leki, niezbędne było wynajęcie opiekunki, opłacenie lekarzy. Rozwiązaniem było wyegzekwowanie alimentów od dzieci na matkę.

Pani Aniela miała córkę, która mieszkała w Londynie i właściwie były bez kontaktu od lat – raz tylko odwiedziła matkę kilka lat temu w święta, będąc w Będzinie przejazdem. Drugim potomkiem był syn mieszkający w Katowicach, prowadzący prężnie rozwijającą się firmę transportową. Niekiedy odwiedzał matkę, przyniósł jej jakieś owoce i zostawił 100 złotych, które i tak pani Aniela oddawała wnukom, by miały na rozrywki. Niestety, ale rozmowy nie pomagały – pani Karolina spotkała się z agresją ze strony syna, który nawet nie chciał słyszeć o utrzymywaniu matki. Detektywi mieli więc za zadanie namierzyć adres córki oraz syna, pozyskać informacje o ich zatrudnieniu i przygotować dokumentację do sprawy o alimenty na rodzica. Tutaj niezbędne jest też udowodnienie życia rodzica w niedostatku.

Pomoc detektywów JANDA w sprawie o alimenty

W Polsce obowiązek dostarczania środków utrzymania oraz wychowania obciąża krewnych w linii prostej – zarówno rodziców wobec dzieci, jak i dzieci wobec rodziców. Rodzice mogą domagać się alimentów od pełnoletnich dzieci i tak też było tym razem. Kilka tygodni pracy detektywów przyniosło rezultaty. Przygotowana dokumentacja wraz z aktualnymi adresami zamieszkania trafiła do zaznajomionego z naszym biurem detektywistycznym prawnika. Sprawa o alimenty z góry wyglądała na wygraną – pani Anieli brakowało na życie, leki i podstawowe wydatki, potrzebowała codziennej opieki, a jej dzieci miały środki finansowe, by jej to zapewnić. Na mocy wyroku sądu udało się wyegzekwować należne alimenty, które pozwoliły pokryć koszty leczenia, opieki i opłaty.

Chcesz wyegzekwować od kogoś należne alimenty? Potrzebujesz zgromadzenia dowodów, znalezienia adresu zamieszkania osoby, którą chcesz o nie pozwać albo pomocy przy sporządzeniu dokumentacji? Skontaktuj się z nami i już teraz zawalcz o to, co Ci się należy! Działamy na terenie całego kraju i za granicą 7 dni w tygodniu, 24h/dobę.


DETEKTYW JANDA
+48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl