Detektyw Janda Kraków wykrywa nękanie przez stalkera

Pewnego dnia do Detektywów Janda w Krakowie zgłosiła się młoda klientka, która na pierwszy rzut oka była wykończona emocjonalnie. Na spotkaniu opowiedziała nam, że nie ma już siły. Korzysta z pomocy psychologa i psychoterapeuty, ale najpierw musi pozbyć się źródła swoich problemów aby nareszcie odżyć.


Miłość od pierwszego wejrzenia

Klientka to młoda dziewczyna, mieszkająca wraz z rodzicami i rodzeństwem w Krakowie Pracuje w jednej z największych Krakowskich korporacji marketingowych. Jej spokojne, wspaniałe, bezproblemowe życie zmieniło się w koszmar, w momencie, kiedy na jednym z portali randkowych poznała starszego mężczyznę.
Zaczęli konwersacje i klientka pajała coraz większą sympatią do mężczyzny. Był zabawny, elokwentny i oczytany. Po kilku dniach pisania mężczyzna zaproponował naszej klientce wspólny obiad. Młoda dziewczyna szybko przystała na zaproszenie. Spotkali się w eleganckiej restauracji na romantyczną kolację. Jednak z relacji naszej klientki wynikało, że podczas rozmowy twarzą w twarz coś w mężczyźnie ją zaniepokoiło i nie chciała się już ponownie spotkać się z mężczyzną. W międzyczasie w jej miejscu pracy prowadzono rekrutację i przyjęto sympatycznego kolega, z którym mieli bardzo wiele wspólnego a klientka dobrze czuła się w jego towarzystwie.

 

Kim jest stalker i w jaki sposób działa?

Jednak mężczyzna z aplikacji randkowej nie dawał za wygraną, wciąż nalegał na kolejne spotkania, wysyłał SMS-y i wiadomości na profilu społecznościowym. Gdy jednak dawało to pożądanego efektu, zaczął przychodzić pod miejsce pracy naszej klientki i wyczekiwać jej wyjścia z biura. Wywołało to strach w młodej kobiecie i zaczęła tak organizować swoje wyjścia z pracy aby zawsze opuszczać biuro w towarzystwie współpracowników.
Detektywi Janda podjęli obserwację natrętnego adoratora, tak by zebrać materiał dowodowy potwierdzający stalking. Mężczyzna nękał i osaczał młodą kobietę, a ona nie wiedziała, jak ma zachować się w takiej sytuacji. Z każdym dniem mężczyzna stawał się coraz bardziej natarczywy. Zmiany w zachowaniu klientki nie umknęły uwagi najbliższych.. Przestała wychodzić z domu, bała się odbierać telefon czy nawet odczytać SMS.


Praca detektywa w sprawach nękaniu lub stalkingu

Klientka przekazała Detektywom Janda wszystkie wiadomości, jakie otrzymała od niechcianego adoratora. Z ich treści jasno wynikało, że od miłej propozycji spotkania mężczyzna przeszedł w stronę szantażu i coraz bardziej agresywnych żądań. Klientka stanowczo oznajmiła mężczyźnie, że nie życzy sobie kontaktu z jego strony. Następnym krokiem było zablokowanie numeru dręczyciela oraz wszelkich możliwości kontaktu przez portale społecznościowe, oraz poinformowanie najbliższych i współpracowników o całej sytuacji. Było to konieczne, żeby stalker nie mógł pozyskiwać informacyjna jej temat od otoczenia kobiety.

Szybko okazało się, że dręczyciel całe dnie spędza w okolicy miejsca pracy klientki. Detektywi Janda zgromadzili liczne dowody na to, że mężczyzna nękał prześladuje ich klientkę. Zgromadzony materiał dowodowy klientka przekazała policji. Zebrane przez Detektywów Janda dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów. Po rozmowie z pracodawcą młoda kobieta dostała możliwość przeniesienia się do innego oddziału firmy po drugiej stronie miasta.


Skorzystaj z pomocy specjalistów

Nie daj się nękać, nie pozwól, aby ktoś krzywdził Ciebie lub Twoich bliskich! Stalking i nękanie to poważna sprawa, przestępstwo według kodeksu karnego Art. 190a! Zgłoś się do biura detektywistycznego JANDA w Katowicach już teraz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Pomogliśmy już wielu ofiarom Stalkerów-pomożemy również Tobie!