"Powiedz mi, kto są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś." Er­nest He­min­gway


kontrola_nastolatkow
Ostatnio do Detektyw JANDA zgłosiła się Pani Beata z Tychów. Pani Beata jest mamą 15 letniej Oli. Pół roku temu Pani Beata wraz z rodziną z powodu awansu musiała zmienić miejsce zamieszkania co wiązało się również ze zmianą szkoły córki. Utrata starych znajomych, nowe środowisko jest to bardzo ciężkie doświadczenie dla każdego człowieka a tym bardziej dla dziecka w okresie dojrzewania. Mama Oli zaczęła widzieć zmiany w zachowaniu córki, grzeczna do tej pory dziewczyna, z którą nigdy wcześniej nie było problemu zaczęła łamać ,,domowe zasady”.


Początkowo Pani Beata myślała, że to stres związany z nową szkołą w tychach bądź dorastanie, lecz gdy Ola wróciła do domu dopiero po dwóch dniach w dodatku kompletnie pijana mama musiała interweniować. Zdecydowała się na zatrudnienie Detektyw Janda z Katowic, aby dowiedzieć się jaki czynnik tak źle działa na jej dziecko.

Detektyw Janda z Katowic obserwowała jej córkę, jak i środowisko w którym przebywa. Ola na każdej przerwie w szkole wychodziła zapalić papierosa wraz z grupą rówieśników. Sposób w jaki się wyrażała nie przystawał młodej dziewczynie. Opuszczała wiele lekcji, całe dnie spędzała w 6 osobowej grupie, w ciągu lekcji wybierali się na zloty muzyki metalowej, pili alkohol w parku obok szkoły, odwiedzali wiele pubów oraz kawiarni. Byli bardzo agresywni. Detektyw JANDA była świadkiem małych kradzieży których dopuściła się Ola i jej znajomi.

detektyw_janda_katowice

Gdy Pani Beata usłyszała jak zachowuje się jej dziecko nie mogła w to uwierzyć. Konieczna była zmiana szkoły Oli i całkowite zerwanie kontaktu ze ,,wspaniałą grupą”, która ściągała dziewczynkę na dno. Teraz Pani Beata wie na co zwracać uwagę wśród przyjaciół córki, odwiedziły także psychologa szkolnego. Pani Beata zrozumiała, że selekcja znajomych to jedna z ról rodziców, ponieważ złe towarzystwo jak kotwica ciągnie ludzi na dno.

RODZICE OBSERWUJCIE SWOJE DZIECI!  - INTERWENIUJCIE ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!


Dyskretna kontrola środowiska nastolatków – zapewne wiecie, że okres dojrzewania u dzieci to dość trudny okres, i prawie każdy rodzic posiadający dziecko w okresie dojrzewania zauważa zmiany w zachowaniu. Jeśli jednak dziecko bywa agresywne, nie wraca na noc do domu i zauważyliście zachowanie, które nawet w tym okresie jest „przesadzone„ proszę o kontakt.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu!
Tel. +48 795 44 77 06 lub biuro@detektyw-janda.pl